Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Zi! Po kalonte rrugën, po e mori makina para/ Raportohet se shqiptari dha shpirt në vend

Një 60-vjeçar ka hu mbur jetën pasi është përpl asur për v de kje nga një makinë. Ngjarja e rë ndë është regjistruar në orëN 05:20 të mëngjesit të sotëm në autostradën Durrës-Tiranës.

Mësohet se 60-vjeçari me inicialet K.M..ka qenë duke kaluar rrugën, në momentin që është përp l asur nga një mjet me drejtues një 71-vjeçar. Trupi i të ndjerit është dërguar në mo rg, ndërsa drejtuesi i mjetit është shoqëruar në po lici.

Njoftimi i pol icisë: Specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Durrës, arr estuan në flagrancë shtetasin N. K., 71 vjeç, banues në Kavajë, pasi ditën e sotme, në orën 05:20, në aut ostradën Durrës-Tiranë, duke drejtuar mjetin tip “Benz”, ka aksidentuar këmbësorin shtetasin K. M., 60 vjeç, i cili si pasojë e përpl asje s ka ndërruar jetë.