Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Zi për kryeministrin Rama! Ndahet nga jeta nëna e tij: Të qoftë dheu i leftë Aneta!

Ndërron jetë në moshën 82-vjeçare nëna e kryeministrit Edi Rama, Aneta Rama.

Po kalon sëmundje të vështirë”, mjekët flasin për nënën e Ramës

Zemra e nënës së kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama pushoi së rrahuri mëngjesin e sotëm. Lajmin e trishtë e dha vetë kreu i qeverisë shqiptare përmes një postimi në Facebook.

“Ishe drita dhe guri këndor i shtëpisë ku u rritëm e u bëmë burra, e ku mbetëm gjithnjë fëmijë. E di, që deri sa të shoh dot diellin e yjet do të jesh me mua, e bukur dhe e fortë si askush. Do të na mungosh shumë, por asgjë më shumë nuk bëje dot për ne sesa e pamundura që bëre plot përkushtim gjithë jetën, prandaj prehu në paqe mam” shkruan Edi Rama.

Anti-sizmike që përballon tërmetet e mia dhe kriteret e Anetës ...