Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Zi/ Koronavirusi u merr jetën dy shqiptarëve: Dhimbje e madhe!

Dy pacientë kanë ndërruar jetë mesditën e sotme nga koronavirusi.

Kosovo/Rapid increase of infected people with COVID-19: 79 new ...

Ata ishin me origjinë nga qyteti i Elbasanit dhe prej një jave po merrnin trajtim në spitalet Covid në kryeqytet.

Dy víktimat ishin një burrë e një grua, rastet e të cilëve pritet të konfirmohen në përditësimin e Ministrisë së Shëndetësisë.

Deri tani, janë raportuar 240 jetë të humbura dhe 8119 raste pozitive nga koronavirusi në vendin tonë.

Ditën e djeshme, u raportuan 152 persona pozitivë dhe 2 víktima nga Covid-19.

Sa i përket situatës në spítale, aktualisht në spítalin Infektiv dhe ‘Shefqet Ndroqi’ po trajtohen 137 pacientë të konfirmuar pozitivë me COVID-19, 24 në terapi íntensive nga të cilët 7 pacíentë janë të intubuar.

UPDATE: COVID-19 claims two more victims in Albania – Tirana Times