Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Zi dhe dhimbje e madhe! Ndahet nga jeta Presidenti i televizionit shqiptar Fax News

Është ndarë nga jeta si pasojë e Covid 19 presidenti i “Fax News” Kasem Hysenbelliu.

qirinj

Presidenti i Fax News u nda nga jeta mëngjesin e sotëm në Turqi, ku ishte duke u kuruar prej disa javësh, e ku nuk mundi që të fitonte dot be tejën me Covid, pavarësisht përpjekjeve të mjekve dhe lutjeve të familjarëve, miqve dhe të gjithëve atyre që e kanë njohur.

Hysenbelliu themeloi dhe administroi TV Fax News që nga Tetori 2017, ndërsa sot është dhe 4 vjetori i krijimit të Faxweb.al, që daton në treg që nga data 5 Dhjetor të 2016-tës.

Ndarja nga jeta e Presidentit të “Fax News”, Kasem Hysenbelliu, Taulant  Balla: Lamtumirë miku im! - YouTube