Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Zhvillime të bujshme në selinë e PD-së/ Basha i ka mbledhur të gjithë, ja çfarë do të ndodhë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pritet të mbledhë këtë të martë pasdite, të 153 kandidatët e kësaj force poltike në të gjithë qarqet e vendit.

Besar Likmeta | Balkan Insight

Takimi do të zhvillohet në selinë blu dhe pritet që të ketë zhvillime interesante përsa I përket strategjisë që do të ndjekë kjo forcë politikë në raport me kontestimin e zgjedhjeve, që cilësohen të manipuluara.

Takimi do të mbahet në orën 18.00, ku do tu kërkohet edhe njëherë të gjithë kandidatëve të dokumentojnë në çdo zonë të tyre shitblerjen e votave.

Partia Demokratike ka dërguar në SPAK materiale që sipas tyre vërtetojnë krime zgjedhore të kryera nga Partia Socialiste.

basha-luli - Zjarr.tv