Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Zgjedhjet në Amerikë/ Flet Biden që ka ndihmuar edhe shqiptarët, ai ka fituar më shumë vota në histori: Populli i vendos të gjitha!

Kandidati për president, Joe Biden ka reaguar me anë të një postimi në twitter në lidhje me zgjedhjet.

Biden slams Trump for allegedly calling dead troops 'losers' - Los Angeles Times

Në postimin e tij, Biden shkruan se rezultatin final të zgjedhje e vendos vetëm populli amerikan.

“Ne jemi duke vendosur mbrojtje për zgjedhjet. Donald Trump nuk vendos për rezultatin zgjedhor. Rezultatin final të zgjedhjeve në SHBA e vendos vetëm populli amerikan”, shkruan Biden.

Ky reagim ka ardhur pasi Donald Trump më herët ka deklaruar se “zgjedhjet janë të vjedhura”. Ndërsa, po ashtu stafi i presidentit në detyrë ka kërkuar rinumërim të votave në Wisconsin.

Joe Biden to visit Kenosha on Thursday in first trip to Wisconsin