Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Vjen lajmi mirë: Nga tërmeti i madh që ra gjatë natës, nuk ka patur të lënd uar dhe as dëme

Ministria e Mbr ojtjes ka dhënë informacion zyrtar për tërmetin që lëkundi Shqipërinë gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Sipas Ministrisë së Mbrojtjes nga informacionet paraprake nuk raportohet për dëme apo të lënduar.

“Sipas informacioneve paraprake, me datë 24.09.2020 ora 01:25:10 IGJEUM ka regjistruar një lëkundje tërmeti me magnitudë 4.5 ballë me thellësi 20 km në veriperëndim të qytetit Cerrik. Nga komunikimi me Po licinë e Sh tetit dhe me Mbrojtjen Civile në Prefekturën Elbasan, nuk raportohen dëme apo probleme te ndryshme”, njofton Min istria e Mbrojtjes.

Sërish tërmet në Tiranë, nuk ka dëme - Shqiptarja.com