Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Vjen lajmi i keq, kreu i OBSH-së e jep duke derdhur lot: Koronavirusi po bën edhe këtë gjë, po na…

Me lot në sy, kreu i Organizatës Botërore të Shëndetit, Tedros Adhanom Ghebreyesus, shprehet se përmçarja më e madhe në pandeminë që ka përfshirë globin nuk është vir usi, por përç arja mes shteteve.

I përlotur ai bëri thirrje për unitet ndërkombëtar në lu ftën kundër pandemisë dhe tha se “ar miku i vërtetë nuk ishte vetë virusi por mungesa e udhëheqjes dhe solidaritetit në nivel global dhe në nivel kombëtar.”

“Sa e vështirë është për njerëzit që të bashkohen për të luf tuar një armik të përbashkët që po vret njerëz pa dallim? A nuk mund ta kuptojmë se ndarjet ose çarjet midis nesh në të vërtetë janë në dobi të virusit?”, tha ai në një konferencë në Gjenevë.

Croatia, the financial consequences of Covid-19 / Croatia / Areas ...