Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Vijon numërimi i votave në Amerikë, deri më tani më para është njeriu që ndihmoi shqiptarët Joe Biden

Me 99 përqind të votave të numëruara, kandidati demokrat Joe Biden ka një epërsi të lehtë (rreth 20,000 vota) karshi presidentit Donald Trump në shtetin industrial mesperëndimor të Wisconsinit.

Would Biden or Trump recover lost jobs, boost the economy faster?

Trump e mundi Hillary Clintonin në Wisconsin për më pak se 30,000 vota në vitin 2016.

Pavarësisht që Biden po prin me një diferencë të vogël, gara në këtë shtet mbetet shumë e ngushtë për t’u projektuar se si do të përmbyllet.

Wisconsini konsiderohet një nga shtetet kyçe dhe mund të vendosë se kush do të jetë presidenti i ardhshëm i SHBA-së.