Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Viheni dorën në zemër o shqiptarë, kjo vajzë e vogël ka nevojë për ju që të shpëtoj/ U lutet nëna e saj: I rrinë këmbët akull

Është vetëm 4 vjeçe, por Beharja nuk mund të luajë me motrën e saj. Përkundrazi, i duhet të lu ftojë një ar mik që po i rr ezikon shëndetin.

Kush është Arbër Hajdari dhe si arriti që përmes “Fundjavë Ndryshe” – të  mbledh afro 2 milionë euro për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri - Gazeta  Online INSAJDERI

Që në lindje ajo kishte një anomali në fund të shpinës, e cila është duke i shkaktuar edhe shumë komplikacione të tjera. Vuan nga një sëmundje e rrallë, e cila i ka dë mtuar edhe veshkat. Ndërsa gjendja shëndetësore sa vjen e i përkeqësohet.

“E regjistrova në kopësht, nuk e çova asnjë ditë sepse kam f rikë se mos sëmuret atje. Çdo ditë më thotë, o mami pse nuk më çon mua në kopësht. E vë çantën që i kam blerë dhe ecën nëpër shtëpi. I kam larë spitalet me lot, sipas doktorëve është rast shumë i komplikuar.”

Në an kth dhe e dë shpëruar, Enkeleda i tr embet çdo minuti që kalon. Për Beharen koha nuk mund të presë dot më, pasi veç shqetësimeve të tjera, vuan edhe nga temperatura e lartë. Doktorët në Shqipëri i kanë thënë se bëhet fjalë për një ndërhyrje shumë të specializuar dhe se trajtimi mund të kryhet vetëm jashtë vendit.

“Bëhet goca akull çdo moment, e kap shumë herë temperatura dhe ka ethe. Kam shumë fr ikë sa herë sëmuret, se jam vetëm në shtëpi deri sa të vijë bashkëshorti mund të jetë shumë vonë. Sepse gjendja e gocës është shumë e rëndë.”

Arbër Hajdari ju prezanton të dashurën - Shqiptarja.com