Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

(Videoja po bën xhiron e botës) Kryeminstria po fliste live me gazetarin kur ra tërmet: O Zot i madh po bie, bie…

Islanda ditën e djeshme është g od itur nga një tërmet me magnitudë 5.6. Në kohën kur ra ky tërmet, kryeministria e Islandës Katrin Jakobsdottir po jepte një konferencë për shtyp live.

Tërmet i fuqishëm në Indonezi, deri më tani 3 të vdekur, dyshohet për të tjerë – Dosja AL

Ajo po fliste për një event që po zhvillohej live në Zoom të organizuar nga Washington Post.

‘O Zot, po bie tërmet’, kanë qenë fjalët e kryeministres duke parë nga dhoma.

Më pas jo thotë ‘Kjo është Islanda, kërkoj ndjesë’.