Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

(Video) Rrëqethëse! Naftëtarja që kishte ditë pa futur bukë në gojë është rëndë, e dërguar me urgjencë në spital

Një nga gratë gr evis të naftëtare mësohet se është dërguar këtë mbrëmje në gjendje të rëndë në spital.

greve urie Archives - Ora News

Shëndeti i Silva Fejzaj mësohet se është rënduar ndjeshëm gjatë orëve të fundit, dhe për këtë arsye është dërguar në urgj encën e Spitalit të Ballshit.

Fejzaj u dërgua me automjet privat nga kolegët. Gjendja e saj paraqitet shumë e rëndë dhe nuk flet.

Mjekët e spita lit po i japin mjekim. Ndërsa gratë greviste janë të vendosura të marrin pagat që u takojnë ose thonë se do ‘vd esi m në grevën e urisë’.