Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

(Video rrëqethëse) Ja çfarë ka shkaktuar tërmeti në Greqi, publikohen pamjet

Dritare të thy era, ç arje muri në shtëpi, si dhe dë mtime të tjera ishin efektet e një tërmeti prej 4.8 të shkallës Rihter që u regjistrua në Heraklion, Kretë.

Banorët janë të tron ditur, pasi e kanë ndjerë shumë ndikimin e tij, ndërsa të paktën ka tër pasg oditje që shkonin nga 3 në 3.5 të shkallës Rihter u regjistruan pas lëvizjes kryesore sizmike.