Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

(Video) Rama nuk pyet për Covid-19, ulet në kafene me 12 burra dhe ia shtron me raki dhe batuta me vlonjatët

Kryeministri Edi Rama ka thyer rre gullin e qeverisë të vendosur nga vetë ai për grumbullimin e më shumë se 10 personave në një ambient gjatë pandemisë së koronavirusit.

Albanian Prime Minister Edi Rama Called Out by Reporters Without Borders  for Latest Attack on Journalists - Exit - Explaining Albania

Ai ka publikuar një video nga një lokal në Vlorë me disa persona me të cilët shkëmben disa batuta.

Ajo që vihet re në video është se nuk kanë respektuar distancimin social dhe për më tepër nuk kanë vendosur maskë. Rama është ulur në një tavolinë me kryetarin e Bashkisë së Vlorës dhe Damian Gjiknurin dhe qytetarët e tjerë u qëndrojnë afër në tavolinat ngjitur.