Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

(Video) Në Lezhë uji po merr para çdo gjë, ja çfarë mund të ndodhë në orët në vijim prej reshjeve të dendura

Shirat e parë për sezonin e vjeshtës kanë sjellë përmby tje në disa qytete të Shqipërisë.

Përmbytje në Lezhë, 850 ha tokë nën ujë | 24 ore lajme

Dita e sotme ka nisur me reshje shiu me intensitet të lartë, duke shkaktuar probleme në rrugët e qytetit të Durrësit.

Si pasojë e reshjeve janë krijuar radhë të gjata automjetesh në rrugë, në pikun e lëvizjes në mëngjes.

Mjaft prindër nxitojnë drejt shkollave për të pritur fëmijët që do të mbarojnë turnin e parë, apo për të dërguar të tjerët në turnin e radhës në shkolla.