Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

(Video) Kuzhinieri me famë botërore nxjerr sekretin: Ja si të bëni tiramisu të përsosur

Magjia e shijes gati për vetëm 30 sekonda! Gordon Ramsay prezanton ëmbëlsirën e shkëlqyeshme të përgatitur në shpejtësi.

Tiramisu Recipe | Food Network Kitchen | Food Network

Përbërësit: – 35 gramë sheqer pluhur; – 225 gramë djathë maskarpone; – 1 lugë vanilje ekstra; – 4 lugë të vogla brendy, apo ndonjë verë deserti; – 170 ml ajkë të ëmbël; – 4 biskota; – 225 ml kafe të fortë; – çokollatë të grirë në rende.

The original tiramisu recipe: classic version | Alitalia Discover ...

Përgatitja:

Më parë përzieni ajkën e ëmbël dhe sheqerin. Veçantë përzieni djathin maskarpone, verën dhe ekstraktin e vaniljes. Pastaj përzieni tretjen me djathin maskarpone dhe ajkën e ëmbël.

Biskotat njomni në kafe, radhisni në një gotë dhe qitni sipër tretjen. Sipër ëmbëlsirës qitni çokollatën e grirë në rende.