Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

(Video) Jo Lezha edhe në Durrës uji po merr para çdo gjë, ja çfarë parashikohet për reshjet në orët në vijim

Shirat e parë për sezonin e vjeshtës kanë sjellë përmbytje në disa qytete të Shqipërisë.

Përmbytje në Durrës nga rreshjet e shiut | Top Albania Radio

Dita e sotme ka nisur me reshje shiu me intensitet të lartë, duke shkaktuar probleme në rrugët e qytetit të Durrësit.

Si pasojë e reshjeve janë krijuar radhë të gjata automjetesh në rrugë, në pikun e lëvizjes në mëngjes.

Mjaft prindër nxitojnë drejt shkollave për të pritur fëmijët që do të mbarojnë turnin e parë, apo për të dërguar të tjerët në turnin e radhës në shkolla.