Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

(Video) Gëzim i madh! Pamje emocionues kur shqiptarja vetëm 29 vjeçe çon në shkollë 7 fëmijët e saj

Për të gjithë prindërit sot është një ditë e veçantë, por jo aq sa për 29 vjeçaren nga Tropoja, Ajlin Alfredaj, e cila sot dorë zoi në shkollë e kopsht 7 fëmijët e saj.

Historia e shqiptares 28 vjeçe që ka 7 fëmijë dhe kreu 2 fakultete - GazetaBlic

Tejet emocinues momenti kur një nënë e re në moshë zbret nga makina 6 vajzat dhe djalin e saj për ti dërguar në shkollë. Në duar, secili mbante lulet për mësuesen.

Ajlin tregoi për emisionin “Ditë e Re” në Rtv Ora se dy fëmijët e parë, djalë dhe vajzë, futen në klasën e katërt, dy vajza në klasën e parë, dy vajza në parashkollor dhe më e vogla në kopësht.

Përveç se një nënë e dedikuar ajo vazhdon edhe karrierën si juriste pranë hipotekës së Bajram Currit.