Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

(Video) Era e fortë në Vlorë ka marrë para çdo gjë, ja dëmet e mëdha

Era e fortë ne qytetin bregdetar të Vlorës ka shkaktuar dëme në pjesën e Lungomarës janë rrëzuar pemë dhe kabina të cilat qëndronin aty gjatë sezonit turistik.

Moti i keq, pezullohet lundrimi në Vlorë - Abc News

Po kështu ka pasur pemë të rrëzuara përgjatë pyllit të sodës.

Raportohen probleme me energjinë elektrike edhe në fshatra si pasojë e erës së fortë.

Kapiteneria e Vlorës informon se lundrimi detar i anijeve të vogla dhe anijeve të peshkimit por edhe nisja e trageteve të linjës do të vijojë të jetë i pezulluar të paktën deri në orën 15:00.

Pas kësaj ore do të vlerësohet nëse tragetet e linjës do të jenë sërish në funksion apo dhe nëse do të lejohet lundrimi i mjeteve të peshkimit dhe anijeve të vogla