Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

(Video) Edi Rama s’lë gjë pa i thënë drejtoreshës së shkollës: Je një shtrigë ti të ka dalë nami gjithëandej

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një statusi në rrjetin social “Facebook” njoftoi hapjen e shkollës së re “Hasan Koçi” në Durrës, e cila u dë mtua nga tërmeti i 26 nëntorit.

Video/ Rama inspekton shkollën e re në Durrës, tërheq vëmendjen batuta me  drejtoreshën - Balkanweb.com - News24

Rama theksoi se godina ka kushtet e një shkolle si në çdo qytet të Evropës.

I shoqëruar nga ministri për Rindërtim Arben Ahmetaj, Rama ka ndjekur nga afër përfundimin, përshtatjen në klasa të fëmijëve si edhe ambientet e shkollës.

Ndërkohë kryeministri Rama nuk ka kursyer as batutat me drejtoreshën e shkollës, për të cilën u shpreh: “Je një shtrigë t’i, të ka dalë nami gjithandej që je shtrig”, tha Rama.