Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

(Video) Detaje të bujshme dalin, Luizi e tha për lojë se është sëmurë/ Ja kë ka kopjuar

Fenomeni i momentit është padyshim Luizi. Nga një këngëtar i harruar i skenës shqiptare, Luizi është kthyer në një afeksion për një

Pjesë të mirë të publikut e madje edhe një pjese të mirë të personazheve publik të cilët kanë shfaqur publikisht mbështetjen.

E gjithë kjo bujë e madhe nisi nga një shpikje e Luizit se vu ante nga t mori, por vetëm pak orë më vonë deklaroi se ky tumor i përkiste shokut të tij.

Por kjo histori nuk është e padëgjuar në historikun e “Big Brother” nëpër botë. Një histori e ngjashme ka ndodhur në Big Brother Vip në Angli, 7 vite më parë,

Ku një nga konkurentet, shpiku se një banor, David, vd q nga k nceri brenda shtëpisë, çka shkaktoi tr aumë te konkurentja tjetër.Kjo është një nga videot më epike dhe të ndjekura në rrjetet sociale.

Më pas, kur Davidi u gjet në shtëpi shëndoshë e mirë, banorja ‘gënjeshtare’, thotë se nuk e kishte fjalën për Davidin e Big Brother, por për ish burrin e saj, pak a shumë siç Luizi e kishte “për një shok”.