Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Ushtria ruse pamëshirë/ Kanë bömbarduar zonat e banuara, dallohen vetëm shtëllungat e zeza të tymit

Mediat britanike bëjnë me dije se zonat e banuara në periferi të kryeqytetit të Ukrainës janë s ulmuar me rak eta.

Një nga këshilltarët e ministrit të Brendshëm të Ukrainës e ka quajtur këtë su lm “të pakuptimtë dhe të pamëshirshëm”.

“Ky është një sulm i pakuptimtë dhe i pamëshirshëm në zonat e banimit të Kievit, Troyeshchyna”, tha ai.

Videot dhe imazhet e postuara në mediat sociale, të cilat janë verifikuar nga BBC, tregojnë tym që ngrihet nga oborri i një ndërtese banimi, i rrethuar nga makina të shka tërruara.