Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

U tha se Eli Fara ishte dashnore ish-ministrit Mediu dhe se ka marrë milionat, Aurela Gaçe mbron: Unë jam me fat që të njoh, më vjen me ata të….

Këngëtarja shumë e dashur për shqiptarët, Aurela Gaçe, i ka dalë në mbrojtje mikes dhe koleges së saj Eli Farës, pasi kjo e fundit u ak uzua ditën e djeshme nga disa media se kishte punuar si drejtoreshë në Ministrinë e Mjedisit kur ministër ishte Fatmir Mediu dhe kishte udhëtuar jashët Shqipërisë me paratë e buxhetit të shtetit.

Aurela Gaçe shprehet se mikja e saj ka duruar dhe ka heshtur përballë shumë sul meve dhe shkrimeve, por kësaj here a kuzat ishin mbi çdo cak njerëzor. Këngëtarja thotë se kushdo që e njeh Eli Farën është me fat, teksa shton se ajo vetë ka marrë nga mirësia dhe fisnikëria e Eli Farës.

Reagimi i Aurela Gaçes:

@elifaramari e kam thene shpesh edhe hapur qe kush te njeh ty eshte me fat. Une jam nje nga ata njerez qe kam marre nga miresia jote, nga njerzilleku ,nga fisnikeria, nga besnikeria jote. Ke duruar shume,shume here,ne shume raste, ke heshtur perballe shkrimeve, sul meve. Kete here, ishte mbi cdo cak njerezor. Duhet te dish se ata qe te duan,te duan edhe kete se ndryshon asnje shpifje.

Mua nuk me habisin më barërat e këqija, sepse në kohën kur njeriu eshte i afte te v rase e te dh unoje nje tjeter njeri,që ketu kupton se ndjesitë kanë mbaruar. Por më cudit fakti që gazetaria thjeshte ben copy paste nje lajm. As ketkojne fakte,as pyesin,thjeshte shperndajne h elmin. Pa menduar d ëmin psikologjik e shpirteror qe mund ti shkaktojne dikujt.