Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

U infektua, Silva Bino flet nga spitali: Jam prekur nga një formë e rëndë e Covid-19, u lutem mos më…

Pak ditë më parë u bë me dije se shefja e Epidemiologjisë në ISHP, Silva Bino ishte infektuar me Koronavirus. Ajo u shtrua te Infektivi me temperaturë 39 gradë, por më pas gjendja e saj u stabilizua.

Head of Infectious Diseases Division Silva Bino: No confirmed case of coronavirus in Albania | Radio Tirana International

Së fundmi, në një komunikim online për gazetarët, Bino ka treguar se ka kaluar një formë të rëndë të Koronavirusit por fatmirësisht është shtruar në kohë në spital.

“COVID-19 nuk është grip. Edhe gripi është një sëmundje serioze, por COVID-19 është edhe më serioz pasi ka disa forma të rënda të vetat. Unë kalova formë të rëndë të tij, por erdha në kohën e duhur në spital”, është shprehur Bino.

Erdha në kohë”, Silva Bino flet nga spitali pas infektimit me COVID-19 – Gazeta Koha Jone