Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

U infektua me Covid-19, rrëqeth me rrëfimin grimerja shqiptare: Kalova në botën tjetër fola me babanë që s’jeton më

Makeup artistja Merita Merja ishte pjesë e “Ftesë në 5” me Bieta Sulon, nga ku ndau gjithë eksperiencën e vështirë pasi infektimit me covid-19.

MERITA MERJA: Bota e së bukurës një kompleks që zbërthehet sapo hyn në  derën e sallonit (FOTO) - KOHA

Grimierja e njohur tregoi se u infektua pas festës me shumë të ftuar për ditëlindje dhe gjendja e saj u përkeqësua me kalimin e ditëve.

“Ti je në gradë të fundit, s’ke oksigjen në trup”, ishin këto fjalët që i thanë doktorët dhe menjëherë pas shtrimit në spital nuk i dhanë as shpresë për jetën.

“Doktori u dorëzua, më tha që s’ kishte çfarë të më bënte. Nuk më vinte dot serum. Unë i pija ilaçet dhe i nxirrja të gjitha”, tregoi Merja.

Megjithatë ajo nuk ngurroi të ndante edhe një detaj tr ond itës gjatë përballjes me virusin.

“Babi më ka v d ekur para 7 vitesh. Kishte qenë një moment që unë po flisja me babin tim. Po flisja me babin tim, po qeshja. Me ka ardh motra më ka thënë ca “po bën”. I thashë asgjë, po flija gjumë. Realisht unë isha në botën tjetër, në atë moment isha në botën tjetër”, rrëfeu ajo.

Parukierja Merita Merja denoncohet për prostitucion vajzash

Merita Merja: Ja si është të punosh mes VIP-ave shqiptarë - Gazeta  Shqiptare Online