Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

”U doli boja fare”, analisti i zbulon të gjitha/ Ja përse është zënë Basha dhe Kryemadhi, nuk i hapin telefonin

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim bën marrëveshje zyrtare para zgjedhjeve parlamentare, edhe pse garuan në lista më vete në 25 prill.

Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi përballë Edi Ramës në Durrës? Sa ide  qesharake! – AlpeNews

Pas rezultatit të zgjedhjeve, që i la sërish në opozitë të dyja partitë, përveçse kanë akuzuar partinë Socialiste për vj*dhje votash, Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi nuk kanë dhënë asnjë deklaratë konkrete për bashkëpunimin mes tyre.

Por, në fjalim e saj, Kryemadhi foli për tr adhti. Sipas analistit, Arjan Curri, “marrëdhëniet janë goxha problematike”.

“Ka ftohje reale mes Ilir Metës dhe Lulzim Bashës. I dyti nuk i hap telefonit të parit. Tani po faj ësojnë njëra-tjetrën edhe për hum bjen. Përveç mazhorancës, ia hedhin fa jin njëri-tjetrit. Monika foli për tradhti dhe kjo është serioze. Nuk të tradhton kundërshtari, kështu që për PD-në e ka. Të dyja partitë tashmë janë mbyllur në vetvete, janë në një fazë metamorfoze ku kanë futur vetën. Të shohim si do të dalin prej aty”, shprehet Curri në “Open”.

Ndërsa, analisti, Andi Bushati është i mendimit se të dyja partitë “janë më keq se ku rrë”.