Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

U bënë 7 vite sot pa të/ Ta drithëron shpirtin nëna e Sokol Olldashit: Kam vetëm lot sot Koli im dhe kujtimet e tua

E ëma e Sokol Olldashit kujton të birin me një mesazh prekës, në këtë 7-vjetor të largimit të tij nga jeta në a kside ntin tr ag jik.

Vellai, bashkeshortja dhe nena e deputetit te PD Sokol Olldashi | ILLYRIA

“Sot unë kam vetëm lot, lot malli pafund, dh imbje pafund për ty biri im. 7 vite pritje pafund. Të dua pafund Koli im, kudo qofsh. Unë të kam përditë në kujtime, që nga hapat e parë, belbëzimet e para, e gjer atë mbasdite, që të përcolla”, shkruan në mesazhin e saj nëna e Sokol Olldashit, Kozeta Mamaqi.

Sokol Olldashi u nda nga jeta në një aksident t ra gjik, teksa udhëtonte nga Elbasani drejt Tiranës mbrëmjen e 20 nëntorit 2013.

Premtimi i Kozetës, botohen poezi të Olldashit me parathënie të Dritëro Agollit: Mi solli ime bijë | Gazeta Dita