Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Trishtim për Kosovën/ 9 jetë të humbura nga koronavirusi dhe mbi 160 raste të reja

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 9 persona që ishin të prekur me COVID-19.

Kosovë, 11 viktima dhe 141 raste të reja me Covid-19

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit nga 455 testime kanë rezultuar 169 raste pozitive.

Që prej 13 marsit, kur u regjistruan rastet e para me koronavirus në Kosovë, e deri më 22 gusht, në Kosovë janë regjistruar 12,337 të infektuar me koronavirus.

Prej tyre, 8,346 pacientë janë shëruar, 3,534 raste vazhdojnë të jenë aktive, ndërsa 457 kanë humbur jetën.

Kosovë, rritet në 22 numri i të vdekurve me COVID-19