Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Trishtim! Koronavirusi i merr jetën biznesmenit shqiptar

Ndërron jetë biznesmeni i njohur nga Kosova dhe Ernest Jusufi.

Vdes Ernest Jusufi, drejtori i birrarisë 'Peja'

Mediat në Kosovë raportojnë se Jusufi, i cili mbante edhe postin e drejtorit të Birrarisë “Peja”, ishte i infektuar me koronavirus. Ai ka ndërruar jetë në qytetin e Shkupit në Maqedoni.

Lajmin për vd ekjen e tij e ka konfirmuar gazetari Adriatik Kelmendi, nëpërmjet një njoftimi në Facebook.

Po trajtohej në Shkup, ja çka dyshohet se shkaktoi vdekjen e ...

“Ernest Jusufi, një afarist shembull dhe një shok i mirë. Ngushëllime familjes dhe miqve të shumtë!”, ka shkruar Kelmendi, i cili ka publikuar edhe një fotografi të të ndjerit.

Po trajtohej në Shkup! COVID-19 i merr jetën drejtorit të ...