Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Trishim i madh! Ishin familje e bukur, por nëna e 4 vjeçares që u gjet e gjallë pas 91 orësh nën rrënoja ka dhënë shpirt nuk mbijetoi dot

Së fundmi sipas mediave turke, një vajzë 4-vjeçare e quajtur Ayda Gezini është nxjerrë e gjallë nga skuadrat e shpëtimit 91 orë pas tërmetit me magnitudë 7 në Turqi.

Në momentin kur skuadra e shpëtimit po e nxirrinin nga rrënojat, vajza e vogël pyeti se ku ishte i ati.

Disa orë më parë është nxjerrë trupi i pa jetë i Fidan Gezgin, nënës së 4-vjeçares. Babai dhe vëllai i saj nuk ndodheshin në shtëpi në momentin kur ra tërmeti dhe janë në gjendje të mirë shëndetësore.