Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Trim mbi trimat për lirinë e Kosovës! Ndërron jetë nga Covid-19 vete rani

Ka ndërruar jetë mbrëmë, vete rani, Mehmet Kastrati (1954) nga fshati Maxharrë i Malishevës. Kastrati ishte i sht ruar në s pital sepse ishte prekur nga virusi Covid-19.

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj i ka shprehur ngushëllime familjes Kastrati.

Mehmet Kastrati - Bota Sot

Ndryshe, dje në Kosovë kanë rezultuar pozitiv 207 raste të reja. Për momentin Kosova numëron 2118 raste ak tive.

Zwei frühere Guerillaführer werden vom Kosovo Tribunal befragt