Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Tre hu mbje jete nga Koronavirusi në Kosovë, sa raste të reja u konfirmuan në 24 orët e fundit? Detajet

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë konfirmuar 3 vik tima dhe 292 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, shkruan Gazeta Express.

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës ka njoftuar se po ashtu janë shë ruar edhe 556 persona nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

“Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë tes tuar gjithsej 2.833 mo stra të marra nga ShSKUK dhe gjur mimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 292 raste pozi tive. Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vde kjes me SARS CoV-2 pozitiv”, thuhet në njoftimin e IKSHPK’së.