Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Trägjedi e madhe! Autobusi doli nga rruga dhe u kthye përmbys, të paktën 27 punëtorë kanë dhënë shpirt

Të paktën 27 persona kanë humbur jetën dhe 13 të tjerë janë pl agosur, pasi autobusi në Peru me të cilin po udhëtonin humbi kontrollin dhe ra në greminë.

Ak sidenti i rëndë ndodhi në orët e vona të mbrëmjes së djeshme në provincën e Lucanas la, në Peru, ku shumica e viktimave ishin punëtorë miniere.

“Të gjithë jemi të shka tërruar nga ky lajm dhe tashmë kemi filluar një hetim të plotë. Sidoqoftë, përparësitë tona të menjëhershme janë të mbështesim ata që janë përfshirë në aksident dhe familjet e tyre dhe të punojmë së bashku me autoritetet përkatëse,” tha Ignacio Bustamante, drejtuesja e stafit të minierës.