Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Tjetër lëkundje tërmeti/ Ja sa ballë ka qenë

Një tërmet me magnitudë 6.3 goditi brigjet e rajonit Maule në Kilin verior të enjten, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).

Epiqendra e tërmetit ndodhet 94 kilometra në jugperëndim të qytetit dhe thellësia fokale llogaritet në 12 kilometra.

Deri më tani nuk ka raportime për jetë të humbura apo dëme të rënda materiale.