Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Tërmet në Shqipëri/ Ja sa ballë ishte dhe ku ishte magnituta

Një tërmet është regjistruar këtë pasdite në Shqipëri.

EMSC shkruan se tërmeti ka qenë me magnitudë 3 dhe epiqendra e saj ka qenë 2 km nga qyteti i Elbasanit, ndërsa thellësia e saj ka qenë 10 km.

Lëkundjet janë ndjerë dhe në Tiranë. Fatmirësisht nuk ka patur as lën dime në njerëz dhe as dëme materiale.