Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Surprizon moti, ndryshime në temperatura gjatë fundjavës

Ndonëse po i afrohemi qershorit, moti ende vazhdon me ‘kapriçot’ dhe paqëndrueshmërinë e tij.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, fundjava do të karakterizohet nga një mot i paqëndrueshëm dhe me alternime vranësirash.

Parashikohen kthjellime, vranësira dhe reshje lokale shiu.

Në zonat malore pritet që reshjet të jenë në formë shtrëngatash, por me kohëzgjatje të shkurtër.

Era do të fryjë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s.

Leave a Reply