Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Spitali privat në Tiranë kthehet në vatër infeksioni, ja sa mjekë e infemierë rezultuan me Covid-19

Spitali Hygeja në Tiranë duket të jetë kthyer në një vatër infe ksioni sa i takon Covid 19.

Burime bëjnë me dije për Fax News, se në mesin e të prekurve janë infermierë dhe staf mbështetës, të cilët iu përkasin kryesisht moshave të reja.

Spitali Hygeia Tiranë vjen më pranë pacientëve të Kosovës - Telegrafi

Shumë prej personave që kanë rezultuar pozitiv me Covid 19 janë karantinuar në banesë, ndërkohë që dyshimer janë se e kanë marrë virusin nga pacientë të tjerë që mund të kenë qenë të inf ektuar, edhe pse ligjërisht të gjitha rastet Covid duhet të trajtohen në spitalet shtetërore.

Në përditësimin e të dhënave për 24 orët e fundit, Eugena Tomini nga ISHP-ja, bëri me dije se janë shënuar edhe 6 ví ktima të tjera, ndërsa numri i rasteve prej ditësh nuk bie më poshtë se 100.

Probleme me tëmthin dhe apandesitin? Ja cfarë ju mundëson spitali ...