Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

S’paska fund morti në Shqipëri/ Nënë e bijë kanë humbur jetën sot nga Covid-19

Është rritur numri i të vde kurv e nga koronavirusi në Librazhd. Këtë mesjavë, raportohet se kanë ndërruar jetë nga virusi i rrezikshëm nënë e bijë.

PD denoncon mungesën e ilaçeve, Spitali Shefqet Ndroqi: Nuk ka mungesa, na  lejoni të bëjmë punën

Mësohet se kanë humbur jetën brenda ditës së sotme te “Shefqet ndoriq” Safete Leka, 93 vjeç, dhe Vera Hysa, 71 vjeç. Nënë e bijë jetonin në një shtëpi, së bashku me bashkëshortin e 71-vjeçares.

Ndërkohë që gjatë javëve të fundit shifrat e koronavirusit në vendin tonë kanë qenë të larta.

qirinj - Tirana Today