Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

S’paska fund dhimbja! Covid-19 i merr jetën babai të gazetarit të njohur shqiptar

Koronavirusi i ka marrë jetën babait të gazetarit nga Kosova, Berat Buzhala.

Humb jetën nga koronavirusi babai i gazetarit të njohur

 

Lajmi është bërë i ditur nga vetë gazetari, përmes një postimi në rrjetet sociale, ku shkruan se babai i tij ndërroi jetë në moshën 72 vjeçare, pasi nuk arriti të fitojë betejën me Covid-19. Kujtojmë se gazetari pak ditë më parë lajmëroi se ishte infektuar nga koronavirusi. Ai dhe anëtarë e tjerë të familjes u karantinuan. Ndërkohë pak ditë më vonë gjendja e babait të tij u përkeqësua dhe fatkeqësisht nuk arriti t’a mposhtë virusin.

Opinion by Berat Buzhala: Why I am afraid of Albin - Gazeta Express

Postimi:

“Miq dhe mikesha, Sot ne ora 13.00 vdiq baba i jone, Bashor Gege Buzhala, ne moshen 72 vjecare. Pas nje lufte te gjate me COVID’in ai nuk arriti te fitoje. Ne syte e mi, te vellaut dhe dy motrave, kjo eshte humbja e tij e pare. Ne ishim jashtezakonisht krenare qe e kemi pase nje babe sikur ai. Tash e kemi nanen . Var rimi eshte neser ne Çabiq. Per shkak te situates se pandemise ai do te zhvillohet vetem ne pranine e familjareve te aferm. Ju dua dhe ju falenderoj paraprakisht per ngushllimet e shprehura.”-shkruan Buzhala në postimin e tij.

berat-buzhala | Turkey Purge