Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

S’ka paqe për Shqipërinë/ Sërish regjistrohet numër rekord rastesh, ja cilat qytete janë më të prekur

Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot se në vend janë konfirmuar 82 raste të reja me COVID-19. Rëndohet situata tek spitali Infektiv: janë të shtruar 84 pacientë, 11 janë në terapi intensive në gjendje serio ze dhe 6 prej tyre të int ubuar, në gjendje të rënde.

Zyrtare: 82 raste të reja, rritet ndjeshëm numri i të infektuarve

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 401 testime për të dyshuar të prekur me COVID19, nga të cilat janë konfirmuar 82 raste pozitive. Shpërndarja gjeografike e rasteve është si vijon: 30 raste në Tiranë, 11 në Shkodër, 6 në Kukës, 5 në Elbasan, nga 4 raste në Bulqizë, Krujë, Berat, Malësi e Madhe, nga 3 raste Kavajë, Përmet, 2 në Korçë, nga 1 rast në Pukë, Mirditë, Kamëz, Gjirokastër, Tepelenë, Dibër.

Questionnaire – Research Infrastructures and COVID-19 Research |

Në 24 orët e fundit janë shëruar 41 qytetarë, duke e çuar në 1832 numrin e të shëruarve që nga fillimi i epidemisë.

Në vendin tonë aktualisht janë 1273 persona aktivë me COVID19, kryesisht në Tiranë, Shkodër, Krujë, Durrës.

Timesavers information on the Covid-19 situation - Timesavers