Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Shqipëria në orë të vështira/ Raportohet se ka nisur një protestë në Kavajë: Rama IK!

Pas ngjarjes që ndodhi mbrëmjen e sotme në zyrën elektorale në Kavajë, ku i pla gosur mbeti 25-vjeçari Bledar Okshtuni, qytetarë e zyrtarë të PD-së janë mbledhur në vendngjarje.

Teksa kandidatja për deputete e PD-së, Grida Duma fliste për mediat ku sqaronte inci dentin, qytetarët në kor lëshuan thirrje kundër kryeministrit Edi Rama: ‘Rama ik!’, ‘kr im inel’, ‘Poshtë dikt atura’.

Po ashtu, në Kavajë mbërriti edhe kryedemoktari Lulzim Basha, i cili po ndjek nga afër inc identin e ndodhur në zyrën elektorale.