Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Shkoi në datëlindjen e Bes Kallakut bashkë me Ilir Metën/ Sokol Balla i bën thirrje Ramës: Shkarko Erion Isain, mos u tall më!

Moderatori dhe gazetari i njohur Sokol Balla ka kërkuar mbrëmjen e djeshme që kryeministri Edi Rama të shkarkojë kryebashkiakun socialist të Ersekës Erion Isai, pasi ai ishte në ditëlindjen e aktorit Bes Kallaku bashkë me presidentin Ilir Meta, Kryemadhin dhe disa VIP-a të Instagramit.

Shkuan për të festuar por u gjobitën! Kush janë VIP-at që u ndëshkuan me  nga 3 mijë lekë në ditëlindjen e Bes Kallakut. Mes tyre Meta, Kryemadhi,  këngëtarë dhe aktorë – Dosja

Balla u shpreh se me të drejtë kryeministri kritikoi “çe tën” që mori pjesë në atë ditëlindje, por sipas tij në atë “çetë” ishte dhe një pjestar i qeverisë, Erion Isai, kryebashkiaku i Ersekës. “Ligji është i barabartë për të gjithë” shtoi ai dhe kërkoi që kryeministri të shkarkoi Erion Isain.

“Kryetari i Bashkisë së Ersekës që rri shumicën e kohës në Tiranë, një gaztor i katapultuar në politikë me skemën e njohur të Edi Ramës, sot bën gazin e botës qevrinë që e ka zgjedhur. Ai mbetet i pandëshkuar dhe koston ja lë qeverisë dhe kryeministrit që e zgjodhi në Ersekë, për faqen e zezë të socialistëve të cilët u detyruan të votonin një gaztor të nivelit të dytë.

Sot gaztori i qevrisë që festonte me Ilir Metën është i pandë shuar dhe qëndron në detyrë. Ndërkohë që duhet të shkarkohej menjëherë”, u shpreh Balla, ndërsa shtoi se Rama nuk mund të tallet me qytetarët kur njeriu i tij del me zë dhe figurë krah Metës.

Le të themi që Rama ka të drejtë. Ditëlindja e gaztorit të njohur ishte tu rp, jo më shumë për atë vetë por për të futarit VIP të instagramit që shkelën çdo rregull etik dhe ligjor sepse nxorën pa u bërë pështypje gjithcka në publik. Kjo kur Shqipëria jeton ditë të errta për shkak të pandesmisë, kur qeveria çon njerëz me zor në gjumë në orën 10 të darkës dhe mbush me gj oba njerëzit e thjeshtë.
Sot gaztori i qevrisë që festonte me Ilir Metën është i pandëshuar dhe qëndron në detyrë. Ndërkohë që duhet të shkarkohej menjëherë.

Bes Kallaku celebrated his birthday, the police fined 1 million ALL to the  administrator of the bar, measures for the guests. 6 police officers are  suspended | Top-News1.com

VIDEO-Skandali/ Në mëngjes tmerrojnë popullin me fotot e viktimave COVID  nga morgu, në darkë Meta dhe Kryemadhi ia marrin valles te ditëlindja e Bes  Kallakut - Shqiptarja.com