Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Sërish momente të zeza nga koronavirusi në Itali, vetëm sot kanë humbur jetë 623 veta dhe me mijëra e mijëra raste

Në Itali numri i të infe ktuarve nga covid po rritet tej mase shumë duke zënë vëndin e parë në botë me kaq shumë raste të reja.

Brenda 24 orëve janë regjistruar 32,961 raste të reja dhe 623 individ të cilët kanë humbur be tejën me coronavirusin.

Ditën e djeshme numri i vdekjeve ka qenë 580 duke rritur ndjeshëm numrin e vik ti mave.

Me regjistrimin e shifrave rekord të sotme të të infektuarve, numri total i rasteve nga fillimi i pandemisë arrin në 1,028,424.

Coronavirus: Italy has highest daily death toll in six months, Hungary, Netherlands set new measures | Euronews