Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Sali Berisha u bë 76 vjeç sot, këngëtari Stresi e uron me fjalë zemre: Qofsh i lumtur gjithmonë!

Këngëtari Stresi ka uruar sot ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha, për ditëlindjen e tij të 76-të.

Shpresa vdes e parafundit, i fundit vdes…”, Stresi habit me dedikimin që i bën Berishës për ditëlindje - Fast News Albania

“Miq, sot 76 vjeç! Mirënjohje të pakufishme Zotit, familjes dhe të gjithe atyre që me dashurinë, miqësinë, besimin dhe mbështetjen kanë qenë dhe janë eleksiri i udhëtimit tim jashtë imagjinate 76 vjeçar. Zoti ju bekoftë!“, ka shkruar Berisha në Facebook.

Një urim i përzemërt për doktorin shkoi edhe nga reperi i njohur tropojan, Arkimed Lushaj – Stresi, i cili publikoi të njëjtën fotografi në rrjetet sociale.

“Shpresa v dês e parafundit i fundit v dês ti … Qofsh i lumtur përgjithmonë u bëfsh 1000 vjeç. 76 si 46”, shkroi Stresi në rrjetin social Instagram.

Berisha në Opinion, Stresi emocionohet: Në dekada, s'vjen tjetër si ty | BoldNews.al

Brez pas brezi mbrapa na ke”, Stresi publikon foton e vjetër, s'heq dorë nga debulesa për Berishën – Dosja AL