Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Sa shumë dhimbje! Këngëtarja e njohur shqiptare tregon si humbi nënën e saj: Apo flinte dhe…

Vjollca Haxhiu është një nga këngëtaret më të njohura të muzikës popullore në Kosovës. E ftuar në emisionin “Rudina”, ajo ka treguar disa të fshe hta rreth jetës së saj private.

Vjollca Haxhiu nuk i lë rehat Meden me nuse, ja çka ju bënë | Bota ...

Ndër të tjera, Vjollca ndau dy momentet më të vështira që ka kaluar, por që e kanë bërë edhe më të fortë, duke ia dalë të riktheheshe sërish në skenë.

“Momenti më i trishtë ka qenë vde kja e nënës sime. Unë ndërpreva çdo gjë nga jeta edhe muzikën edhe shkollën. Për një vit kam qenë jashtë çdo punë që kam pasur. Ka qenë një vde kje e papritur në gjumë dhe na ka trishtuar të gjithëve në famije. Unë e kam përjetuar shumë keq. Ndoshta nëse do isha kthyer në kohë mund të isha bërë më e fortë. Kemi pasur fatin që të gjithë në familje të ishim lidhur me njëri-tjetrin dhe e kemi mbajtur njëri-tjetrin me forcë që të mos dorëzohemi.

Meda dhe Vjollca Haxhiu me një tjetër duet? – Lajmi.net

Ajo vd iq kur ishte 60 vjeç. Për një vit unë hoqa dorë edhe nga muzika. Pata një problem shënd etësor, që nga vd ekja e nënës unë u përkeqësova dhe humba imun itetin. Pata probleme me stomakun, por për fat përfundoi gjithçka mirë, pa pasoja. Më pas unë u bëra më e fortë sepse u përballa me dhimbjen e nënës dhe të shëndetit. Momenti i parë ka qenë Ilir Berani dhe Gili, kur më kanë pyetur, më thanë po nëse nëna do ishte gjallë, a do kishte dëshirë të të shikonte ty në këtë gjendje?

Vjollca Haxhiu ekspozon linjat perfekte në fustan të ngushtë ...