Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Sa kishte bërë 17 vjeçe dhe i mori jetën dhe e la mes detit, flasin mjekët: Në trupin e saj…

Detaje të reja zbardhen nga ngjarja tragjike e ndodhur në Velipojë, ku u gjet e mbytur në det 17-vjeçarja Enisa Doda.

Mbytja misterioze e 17 vjeçares, ndodh e papritura në Velipojë ...

Eksp ertiza mjeko-ligj ore ka zbuluar se në trupin e vajzës nuk ka pasur shenja dh   une.

“Vajza nuk ka shenja dhu ne. 17-vjeçarja ka humbur jetën nga mby tja. Vajza kishte shenja se i ishte bllokuar frymëmarrja”, thuhet në rezultatet e eksp ertizës mjeko-lig jore sipas News24..

Ndërkohë, mësohet se i arre stuari për ngjarjen e rëndë, 25-vjeçari Indrit Bajraktari nuk ka pranuar të flasë para hetuesve. Ai ka thënë para hetuesve se do të flasë vetëm në  gjy q për ngjarjen.

25-vjeçari Bajraktari u arre stua një ditë më parë, ndërsa dyshohet se ka dalë në breg pa e ndihmuar të renë. Ai ishte future në det me motor uji së bashku me 17-vjeçaren, kur kjo e fundit është rrëz uar, duke humbur jetën në det.

NOA Lajme - Agjencia Kombëtare e Lajmeve