Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Rrëqethëse! Mjekët u munduan ta shpëtonin foshnjen, 28-vjeçarja shtatzënë nuk kishte shkuar në spital sepse kishte merak çfarë do i bënin ilaçet bebit

Emanuela Dalipi është 28-vjeçarja që humbi jetën mbrëmjen e kaluar si pasojë e koronavirusit në spitalin Infektiv, ku ishte e shtruar prej një jave.

Flet bashkëshorti i 28-vjeçares shtatzënë: Mjekët bënë gjithçka por nuk ia  dolën ta mbanin në jetë!

Burime bëjnë me dije se ishte në muajin e pestë të shtatzënisë dhe mjekët tentuan të shpëtonin foshnjen me anë të ndërhyrjes së menjëhershme, por 28-vjeçares i nisi hem orr agjia.

Kështu tentativa e mjekëve për të mbajtur në jetë foshnjen prematurë dhe nënën dështoi. Emanuela kishte qëndruar fillimisht në shtëpi pasi ishte e shqetësuar për dë min që mund ti shka ktonin fëmijës ilaçet me Covid.

Më pas, me përkeqësimin e gjendjes shëndetësore është shtruar në Infektiv ku për tre ditë ka qëndruar në terapi intensive, pastaj e kanë kaluar në rean imacion qendror për shkak të rë ndimit të situatës.

E rëndë te Infektivi/ 5-muajshe shtatzënë, ndërron jetë 28-vjeçarja me  Covid-19 (Emri)