Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Rikthen orët e zeza për Italinë nga Covid-19, raportohen mbi 450 jetë të humbura vetëm sot

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 21,932 raste të reja me koronavirus nga 331,154 teste të realizuara.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 481 pacientë kanë humbur jetën. Gjithashtu sipas autoriteteve po ulet shtrimet e pacientëve në spitale, ndërsa është shënuar rritje në pavionet e kujdesit int ensiv.

Coronavirus: Italy towns in lockdown after COVID-19 deaths | News | DW | 23.02.2020