Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Rikthehet Tirana me 20 raste, zgjerohet harta në Krujë dhe Shkodër

ISHP njoftoi sot rastet e reja të personave të infektuar me koronavirus në vendin tonë dhe shifrat janë të larta.

Sot u shënuan 29 raste të reja duke bërë që numri i të infektuarve të shkojë në total në 663. Po ashtu sot u bë me dije se nga 29 rasstet e reja, 13 janë konfirmuar gjatë 24 orëvë të fundit na në burgjet e Tiranës.

Është hera parë që në burgje konfirmohen kaq shumë raste brenda ditës, ndërsa vetëm pak ditë më parë u konfirmua një i paraburgosur shtetsa Italian tek 313.

Raste të reja sot:

20 raste Tirana (nga këto, 13 raste në burgje)

7 raste Krujë

2 raste Shkodër

Leave a Reply