Revista Ora

Te gjitha lajmet nga vendi dhe rajoni.

Rama ‘’shan live’’ shqiptarin: Fjalët mbrapsht i dashur ça të them unë ty!

Gjendja në vendin tonë vazhdon të jetë e rënduar prej koronavirusit Rastet me të infektuar janë shtuar nga dita në ditë.

E teksa shqiptarët kanë pak kurime mënjanë për të kaluar këtë periudhë të vështirë, kryeministri Edi Rama vazhdon jep urdhëra live nga Facebook i ulur në karrige ose në divan.

Edhe pasditen e sotme kyeministri Edi Rama ka dalë live si Facebook dhe Instagram. Në një moment teksa fliste ai tha:

Po e mbaj kokën ulur se jam live dhe në Instagram dhe nuk dua të mendojnë miqtë se Instagramit që s’po u kushtoj vëmendje.
Po ashtu Rama i është kthyer edhe një shqiptari. Rama tha:

Ja filloi edhe njëri që shan këtu. Fjalët mbrapsht i dashur se nuk kam ça të them unë ty!
Gjithashtu Rama ka thënë mos e përdorni popullin për komente. Më tej shtoi:

Mos e përdorini popullin për komente që dalin jashtë etikës. Si hyrje mos e përdorni popullin, jeni një individ i vetëm, thoni vetëm hallin që keni.

Leave a Reply